Список літератури для читання влітку
5-11 класи (за оновленими програмами)
5 клас
1. Народні казки: «Про правду і кривду», «Мудра дівчина», «Ох», «Летючий корабель».
2. Іван ФРАНКО. «Фарбований Лис».
3. Василь КОРОЛІВ-СТАРИЙ. «Хуха-Моховинка».
4. Василь СИМОНЕНКО. «Цар Плаксій та Лоскотон».
5. Галина МАЛИК. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії».
6. Зірка МЕНЗАТЮК. «Таємниця козацької шаблі».
7. Євген ГУЦАЛО. «Лось».
8. Григір ТЮТЮННИК. «Дивак».
9. Микола ВІНГРАНОВСЬКИЙ. «Сіроманець».
6 клас
1. Микола ВОРОНИЙ. «Євшан-зілля».
2. Володимир РУТКІВСЬКИЙ. «Джури козака Швайки» («На козацьких островах»).
3. Володимир ВИННИЧЕНКО. «Федько-халамидник».
4. Емма АНДІЄВСЬКА. «Казка про яян», «Говорюща риба».
5. Всеволод НЕСТАЙКО. «Тореадори з Васюківки» (скорочено, але раджу читати повністю).
6. Ярослав СТЕЛЬМАХ. «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера».
7. Леся ВОРОНИНА. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9».
7 клас
1. Іван ФРАНКО. «Захар Беркут».
2. Андрій Чайковський. «За сестрою».
3. Михайло СТЕЛЬМАХ. «Гуси-лебеді летять…».
4. Григір ТЮТЮННИК. «Климко».
5. Олекса СТОРОЖЕНКО. «Скарб».
6. Марина ПАВЛЕНКО. «Русалонька із 7–В, або Прокляття роду Кулаківських».
7. Любов ПОНОМАРЕНКО. «Гер переможений».
8. Олександр ГАВРОШ. «Неймовірні пригоди Івана Сили».
8 клас
1. Леся УКРАЇНКА. «Давня казка».
2. Іван КАРПЕНКО-КАРИЙ «Сто тисяч».
3. Михайло КОЦЮБИНСЬКИЙ. «Дорогою ціною».
4. Олександр ДОВЖЕНКО. «Ніч перед боєм».
5. Ніна БІЧУЯ. «Шпага Славка Беркути».
6. Володимир ДРОЗД. «Білий кінь Шептало».
7. Юрій ВИННИЧУК. «Місце для дракона».
8. Валентин ЧЕМЕРИС. «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання».
9 клас
1. «Слово о полку Ігоревім».
2. Іван КОТЛЯРЕВСЬКИЙ. «Енеїда», «Наталка Полтавка».
3. Григорій КВІТКА-ОСНОВ’ЯНЕНКО. «Маруся».
4. Микола ГОГОЛЬ. «Тарас Бульба».
5. Тарас ШЕВЧЕНКО. «Сон», «Кавказ», «Катерина», «Наймичка».
6. Пантелеймон КУЛІШ. «Чорна рада».
7. Марко ВОВЧОК (Марія Олександрівна Вілінська). «Інститутка».
10 клас
1. Іван НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ «Кайдашева сім’я»
2. Панас МИРНИЙ (П. Рудченко) «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
3. Іван КАРПЕНКО-КАРИЙ (І. Тобілевич) «Мартин Боруля»
4. Іван ФРАНКО «Мойсей», «Сойчине крило»
5. Михайло КОЦЮБИНСЬКИЙ «Intermezzo», «Тіні забутих предків»
6. Ольга КОБИЛЯНСЬКА «Іmpromtu phantasie», «Valse melancolique»
7. Василь СТЕФАНИК «Камінний хрест»
8. Володимир ВИННИЧЕНКО «Момент»
9. Леся УКРАЇНКА (Лариса Косач) «Лісова пісня»
11 клас
1. Микола ХВИЛЬОВИЙ. «Я (Романтика)».
2. Юрій ЯНОВСЬКИЙ. «Майстер корабля».
3. Валер’ян ПІДМОГИЛЬНИЙ «Місто».
4. Остап ВИШНЯ «Моя автобіографія», «Письменники», «Сом»
5. Микола КУЛІШ «Мина Мазайло».
6. Осип ТУРЯНСЬКИЙ «Поза межами болю».
7. Іван БАГРЯНИЙ «Тигролови».
8. Олександр ДОВЖЕНКО «Щоденник» (періоду війни), «Зачарована Десна».
9. Олесь ГОНЧАР «Модри Камень».
10. Григір ТЮТЮННИК «Три зозулі з поклоном».
11. Ліна КОСТЕНКО «Маруся Чурай».
|