П`ятниця, 17.05.2024, 12:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [21]
Педагогічна діяльність [19]
Позаурочна діяльність [9]
Виховна робота [3]
Ерудит [8]
Наукова робота [7]
Методичне об'єднання [23]
Планування, програми [15]
Нормативно-правова база [9]
Моніторинг якості освіти [2]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Методичне об'єднання

Документація методоб'єднання
[ Викачати з сервера (299.0 Kb) ] 30.09.2015, 17:52

І Всуп

1. Документальне підтвердження створення шкільного методичного осередку вчителів-предметників суспільно-гуманітарних наук.

Виписка з наказу № 285-од   від 01   вересня 2015 року по Луцькій ЗОШ № 13 “Про cтруктуру шкільної методичної служби та організацію роботи з педагогічними працівниками  у 2015/2016 навчальному році»

 

4.4. Методичне об'єднання вчителів-предметників суспільно-гуманітарних наук.

4.4.1. Дане методичне об'єднання працює над питанням «Формування компетентностей учнів засобами інноваційних технологій»

До нього входять:

1. Стрилюк Олександр Миколайович – вчитель української мови і літератури;

2. Чміль Наталія Володимирівна – вчитель української мови і літератури;

3. Гелюта Катерина Вікторівна – вчитель української мови і літератури;

4. Вакулка Валентина Іванівна – вчитель історії;

5. Кулеша Поліна Ігорівна – вчитель історії;

6. Козак Анна Анатоліївна – вчитель української мови та літератури, вчитель зарубіжної літератури;

7. Руденко  Людмила  Степанівна  –  вчитель   зарубіжної  літератури  та російської мови;

8. Данилюк Ольга Олександрівна – вчитель англійської мови;

9. Стрилюк Світлана Василівна – вчитель англійської мови;

10. Торбик Світлана Віталіївна – вчитель іспанської та англійської мов;

11. Шафета Олена Андріївна – вчитель польської мови;

12. Демчук Ірина Олександрівна – вчитель економіки.

4.4.2. Керівник м/о — вчитель української мови і літератури, спеціаліст І категорії Стрилюк Олександр Миколайович.

4.4.3. Затвердити план роботи методичного осередку вчителів суспільно-гуманітарних наук на 2015/2016 н.р.

 

Згідно з оригіналом:

 

                  Директор школи                                                                 І.О. Леуш

 

                                                            ____ вересня 2015року

 

 

4. Аналіз роботи, завдання на 2015/2016 навчальний рік

Звіт

Шкільне методичне об’єднання вчителів-предметників суспільно-гуманітарних наук у 2014/2015 навчальному році продовжувало роботу над проблемою “Формування компетентностей учнів засобами інноваційних технологій”. Значна увага під час проведення уроків та позакласних заходів приділялась формування ключових компетентностей учнів, вивченню та створенню оптимальних умов для розвитку творчої особистості школяра, зокрема організації пошуково-дослідницької роботи на уроках, створенню проблемних ситуацій, формуванню вмінь та навичок самостійної роботи учнів у процесі навчання, системному підбору завдань з розвитку вмінь школярів. З цією метою учителі активно впроваджували інноваційні технології.

Протягом навчального року було проведено 7 засідань методичного осередку, методичний тиждень, творчі звіти вчителів, тематичні виставки, предметні олімпіади та конкурси, позакласні заходи. Активну участь члени методичного об’єднання взяли у тижнях наставників, молодих спеціалістів, під час яких продемонстрували шляхи використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання школярів. Учителі працювали над виконанням програми з розвитку та функціонування української мови, провели ряд заходів, спрямованих на виконання наказу № 602 від 29 грудня 2006 року “Про дотримання єдиних вимог до усного та писемного мовлення учнів та стан ведення в школі документації”.

Відповідно до тематичних засідань методичного осередку, що стосувалися практики впровадження Державного стандарту, використання інформаційно-комунікаційних технологій, засобів інтерактивного навчання та методу проектів, впровадження інноваційних технологій, застосування ігор, згідно плану методичного тижня на тему «Формування компетентностей учнів через позакласну роботу», тижнів наставників та молодих спеціалістів учителями-предметниками було проведено 15 відкритих уроків, а саме:

з української літератури –  2 (Стрилюк О.М. – «Борис Харчук. Повість «Планетник». Добро і зло у творі та у людському житті», Чміль Н.В. – «Осип Назарук. Історична основа повісті «Роксоляна»);

зі світової літератури –  2 (Руденко Л.С. – «О.Уайльд. Казка «Хлопчик-зірка». Еволюція головного героя», «В.Короленко «Сліпий музикант». Духовне прозріння у творі»);

з англійської мови – 4 (Данилюк О.О. – «Британська їжа. Прийоми їжі», Стрилюк С.В. – «Здоровий спосіб життя», Малий В.М. – «Транспорт. Визначення шляху», Торбик С.В. –  «Позашкільні заняття»);

із історії України – 2 (Вакулка В.І. – «Військо Запорізьке», «Західноукраїнська народна республіка»)

з правознавства – 2 (Кулеша П.І. – «Права і свободи людини»,  «Злочин: його ознаки, види і склад»);

з економіки – 1 (Новосад О.А. «Економічні цикли. Безробіття: його причини і наслідки»);

уроки-захисти проектів – 2 (Стрилюк О.М., українська література «Воєнне дитинство у повісті «Климко», Гелюта К.В., українська література «П.Куліш «Чорна рада»).

Під час занять учителі практикували різні нестандартні форми роботи з учнями, впроваджуючи освітні інноваційні технології: інтерактивні, ігрові, інформаційно-комунікаційні, дослідницькі та ін.

Наприклад, Кулеша П.І. на уроках правознавства у 9-у класі показала свою роботу над проблемою школи та індивідуальною проблемою. Формуючи в учнів громадянські, історичні, соціальні компетентності вдало використовувала інноваційні технології, засоби ІКТ.

В арсеналі педагога Вакулки В.І., про що свідчать уроки та позакласні заходи, є такі цікаві форми роботи, як: мозковий штурм, прийом «Незакінчене речення», робота в парах.

Гелюта К.В., Стрилюк О.М. продемонстрували результати роботи над проектами. Учні ефективно працювали в групах, що сприяло розвитку ключових (соціальних, вміння вчитися) та предметних (комунікативних, читацьких, мовленнєвих) компетентностей.

Учителі ангійської мови Данилюк О.О., Малий В.М., Торбик С.В. продемонстрували шляхи впровадження Державного стандарту з іноземних мов у 5-6-х та молодших класах. Стрилюк С.В.,  оптимально використали на заняттях ігрові технології, візуальні опори, показали нові ідеї реалізації  проблеми «Формування комунікативних навичок на уроках англійської мови».

Педагоги Руденко Л.С. та Чміль Н.В. з метою виховання інтересу в п`ятикласників до вивчення світової та української літератур застосували на своїх уроках інноваційні та ігрові технології, що сприяло формуванню у дітей комунікативних, соціальних та етичних компетентностей.

Члени кафедри долучилися також до проведення позакласної роботи у школі. Зокрема було проведено 8 заходів. Учителі практикували різні нестандартні форми роботи з учнями, впроваджуючи освітні інноваційні технології: ігрові, інформаційно-комунікаційні, дослідницькі тощо.

Відбувалися презентація стіннівок про життя і творчість Т.Г.Шевченка «Кобзареві струни» (учитель Гелюта К.В.) та Лесі Українки (учитель Чміль Н.В.). Ознайомлення учнів із фактами із життя та творчості Кобзаря, групова робота учнів, естетичне оформлення і представлення проектів у вестибюлі школи сприяли формуванню таких ключових компетентностей, як: навчальна, інформаційно-комунікаційна, полікультурна, соціальна.

Гелюта К.В., Стрилюк О.М. та Чміль Н.В. у рамках відзначення річниці від дня народження Т.Г.Шевченка провели позакласний захід на тему «Святе Шевченкове слово».

Літературно-музична композиція, представлена дев’ятикласниками та Катериною Вікторівною, стала продовженням роботи над вивченням та розумінням творчої спадщини митця. Цікаві завдання, інсценізація, гра на сцені прищеплювали школярам любов до літератури, інтерес до вивчення творчості Тараса Григоровича, виявляли і розвивали їх здібності.

Учитель Кулеша П.І. формувала всю групу ключових компетентностей, включаючи громадянську, організувавши змагання між учнями 6-х класів. Учні мали можливість не лише глибше осягнути історію стародавнього світу, а й попрацювати у команді, виробити у собі лідерські якості.

Учителі світової літератури Руденко Л.С. та Козак А.А. провели позакласні заходи на теми «Брейн-ринг за повістю М.Гоголя «Тарас Бульба» (5-і класи, Руденко Л.С.) та «Інсценізація до твору М.Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» (9-і класи, Козак А.А.), під час яких  засобами ігрових, інформаційно-комунікаційних технологій відбувалось формування ключових життєвих і предметних компетентностей учнів, поглиблення їх знань про постать Миколи Гоголя як українського письменника.

Із метою формування пізнавальних інтересів учнів протягом 2014-2015 навчального року учителі української мови та літератури організували ряд екскурсій до світлиці М.Куделі (Краєзнавчий музей) – Стрилюк О.М., Чміль Н.В., Гелюта К.В.

Вакулка В.І. підготувала ученицю Жабко І . (10 клас) до участі у конкурсі «Невідомі сторінки Великої Вітчизняної війни».

Кулеша П.І. підготувала учнів до участі у конкурсах: «Історія міст і сіл Волині» (конкурс дослідницьких робіт), «Лелека-2015» (22 учні 5-6, 8-х класів, з них 1 золотий сертифікат, 2 срібні, 8 бронзових), «Історія державотворення в Україні» (конкурс творчо-дослідницьких робіт).

Стрилюк О.М., Гелюта К.В., Чміль Н.В. підготували учнів для участі у конкурсах: «Україна, як і наш великий Кобзар, – вічні», «Земляки: відомі особистості в історії і суспільному житті», «Юні літератори Волині», «Майбутнє країни – у мріях дитини».

Чміль Н.В. підготувала Чирук А. для участі у конкурсі творчих робіт «Герої не вмирають».

Стрилюк О.М. підготував Макаревич Ю. для участі у конкурсі «Розкрилля душі».

Стрилюк С.В. підготувала учнів для участі у конкурсі «Пазл», учениця 10-го класу Микуланинець Катерина отримала золотий сертифікат.

Результати участі дітей у міських предметних олімпіадах та конкурсах:

Олімпіада з англійської мови:

ІІІ місце – 8 кл., Поправко М. – Торбик С.В.

Конкурс творів імені Т.Г.Шевченка:

І місце – 5-Б кл., Шнит Ольга. – Чміль Н.В.

ІІІ місце – 8-Б кл., Філіпчук Олександра. – Чміль Н.В.

ІІІ місце – 9-Б кл., Кішта Анастасія. – Гелюта К.В.

Конкурс «Дивограй-2015»

ІІІ місце – 9-і класи – Гелюта К.В.

Всеукраїнський конкурс творів, присвячений Шевченківським дням

ІІ місце – команда учнів школи – Гелюта К.В., Стрилюк О.М., Чміль Н.В.

Протягом навчального року члени кафедри велику увагу приділяли самоосвіті. Так, працюючи над індивідуальними проблемами та над проблемою школи, педагоги Стрилюк О.М., Руденко Л.С. уклали методичні розробки. Учителі Чміль Н.В., Данилюк О.О., Стрилюк С.В., Вакулка В.І. підготували списки літератури, Кулеша П.І. оформила реферат, Гелюта К.В. успішно провела роботу над підготовкою та захистом проекту.

Свої плоди дало також відвідування членами кафедри шкільних та міських семінарів і практикумів. Учителі аналізували результати роботи; були вироблені рекомендації для покращення якості викладання. На засіданнях проходили науково-методичні обговорення з питань навчально-методичного забезпечення вивчення суспільно-гуманітарних дисциплін і впровадження передових педагогічних технологій. Зокрема з повідомленнями виступили Руденко Л.С. «Шляхи формування читацької компетентності школярів», Торбик С.В. «Розвиток мовних компетентностей учнів засобами інтерактивного навчання», Гелюта К.В. «Формування соціальної та комунікативної компетентності учнів шляхом використання проектних технологій».

Данилюк О.О. представила систему роботи вчителя з обдарованими дітьми на уроках іноземних мов.

Руденко Л.С. організувала та провела круглий стіл на тему «Шляхи формування читацької компетентності школярів». 

Педагоги Стрилюк С.В., Гелюта К.В., Кулеша П.І., Чміль Н.В. та бібліотекар Дахновська О.О. підготували огляди новинок методичної та психолого-педагогічної літератури.

У 2014 році Стрилюк О.М. (учитель української мови та  літератури узяв участь у конкурсі Вчитель року.

Проаналізувавши проведену роботу, можна зробити висновок, що вчителі-предметники суспільно-гуманітарних наук проводять цікаву позакласну роботу з предметів,  впроваджують у практику роботи освітні інноваційні технології, щоб активізувати пізнавальну діяльність дітей, викликати в них стійке бажання набувати ґрунтовних знань і вмінь застосовувати їх у житті. Учителі формують в учнів  такі інтелектуальні вміння, як: аналіз, порівняння, виділення головного, а також критичне мислення та здатність приймати відповідальні рішення. Педагоги виховують вміння співпрацювати з іншими людьми. Результати предметних олімпіад та конкурсів засвідчують, що учителям потрібно й надалі застосувати нові методики роботи з обдарованими дітьми.

Уроки, проведені вчителями-предметниками, засвідчили високий рівень професійної компетентності педагогів у використанні інноваційних технологій, проте, як показав аналіз успішності учнів із суспільно-гуманітарних наук, вчителям-предметникам слід посилити роботу з учнями, які мають початковий рівень, удосконалювати форми роботи з метою формування у школярів інтересу до навчання.

У 2015/2016 навчальному році методичне буде продовжувати працювати над проблемою «Формування компетентностей учнів засобами інноваційних технологій», передбачається обмін досвідом між учасниками семінару-практикуму з метою реалізації наступних завдань:

  • формування мотивації у школярів, котрі навчаються нижче своїх можливостей;
  • виховання в учнів мовної та мовленнєвої компетентностей;
  • формування ораторської компетентності школяра.
Категорія: Методичне об'єднання | Додав: sasha-str | Теги: суспільно-гуманітарні науки, методичне об'єднання
Переглядів: 1314 | Завантажень: 17 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 94

Copyright sasha-str © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz