П`ятниця, 17.05.2024, 06:46
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [21]
Педагогічна діяльність [19]
Позаурочна діяльність [9]
Виховна робота [3]
Ерудит [8]
Наукова робота [7]
Методичне об'єднання [23]
Планування, програми [15]
Нормативно-правова база [9]
Моніторинг якості освіти [2]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Методичне об'єднання

Звіт про проведення тижня суспільно-гуманітарних наук
[ Викачати з сервера (40.5 Kb) ] 10.03.2016, 18:19

Під час тижня було заплановано і проведено 16 відкритих заходів. Всі члени методичного об’єднання  взяли активну участь у ньому. Вчителі практикували різні нестандартні форми роботи з учнями, впроваджуючи освітні інноваційні технології: інтерактивні, ігрові, інформаційно-комунікаційні, дослідницькі та ін. Протягом тижня було проведено позакласні заходи, презентації, публікації, квести, виставки учнівських робіт тощо.

Тиждень розпочався бібліотечною виставкою «Вічний як народ…», присвяченій черговій річниці від дня народження Тараса Шевченка. Учні та вчителі мали можливість переглянути наявні матеріали про життя та творчість геніального земляка, ознайомитись з новими виданнями його творів.

Вперше у стінах нашої школи було проведено мовний квест під керівництвом Гелюти К.В. Учні усіх вікових категорій, працівники закладу могли перевірити знання рідної мови, взяти участь у різноманітних конкурсах. Підсумком проведення заходу стало визначення переможців та нагородження їх заохочувальними призами.

Новою формою роботи стали публікації на сайті зібраних матеріалів про невідомі грані життя та творчості видатних земляків: Агатангела Кримського, Лесю Українку, Нестора-літописця (вчитель Стрилюк О.М.).  

Весна, кохання, неземне, чаруюче і водночас болюче… Саме цьому почуттю і не тільки були присвячені поезії у виконанні учнів 9-х класів на позакласному заході «Лірика душі», проведеному під керівництвом вчителя Козак А.А. Учні продемонстрували своє здібності у декламуванні поезії, показали знання творчості Генріха Гейне.

У світ казки, дитячої творчості мали можливість поринути відвідувачі виставки дитячих ілюстрацій до прочитаних творів «Казковий вернісаж»: від уявних і справді казкових персонажів до цілком реальних героїв, від звичайного чорно-білого малюнка до справжнього професійного твору (вчитель Стрилюк О.М.).

«Мовні обов’язки громадян», «Про культуру мовлення», «Мова – особлива знакова система» – ці та інші теми стали об’єктом дискусій, обговорення на уроках української мови та літератури (вчителі Гелюта К.В., Стрилюк О.М., Чміль Н.В.).

В рамках тижня був проведений «Калейдоскоп англійських стінгазет», в якому учні відобразили своє бачення англійської мови. (вчитель Данилюк О.О.). Учениці 5-А класу Малімон Єлизавета і Назарук Ангеліна створили емблему Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії – “The United Kingdom of Great Britain and Nothern Ireland”, а їх однокласниці Григориченко Ольга, Гережун Марія і Бутеєць Надія створили колаж під назвою «Усі впізнають Англію! / Everybody knows England. Учениці 6-Б класу Семенюк Анастасія, Корець Оксана, Шнит Ольга, Казарінова Дарина і Бульчук Віра розповіли про традиційну британську кухню: fish and chips, Christmas pudding, turkey. Учні 8-А класу створили усний журнал про визначні пам’ятки Великобританії, а учні 9-А і 9-Б класів дослідили інформацію про відомих винахідників та засоби масової інформації, завдяки яким знають про Україну у світі. Береза Вікторія, учениця 10 класу представила «Заповіт» Т.Г. Шевченка у перекладі на англійську. Найактивніші учасники були нагороджені грамотами.

Позакласний захід з історії – змагання «Історичний футбол» серед учнів 6-А та 6-Б класів провела вчитель історії Кулеша П.І. Різноманітні творчі завдання, діалогові та інтерактивні технології, вікторина, робота в групах, використані під час проведення заходу, сприяли розвитку кмітливості, критичному мисленню, прищеплювали учням любов до предмету, виявляли і розвивали їх здібності, виховували  почуття колективізму, культури спілкування.

Продовжили змагання учні 8-А та 8-Б класів, але вже з історії України. Вакулка В.І. організувала та провела «Історичні перегони», які стали своєрідною мандрівкою у минуле нашого народу. Учні мали можливість повторити відомості про виникнення українського козацтва, боротьбу козаків за волю і незалежність України. Учитель використала дослідницькі та ігрові технології навчання, що допомогли створити умови для розвитку уваги, пам’яті,  творчої фантазії та зацікавленості  учнів історією свого народу.

Вперше у школі був проведений конкурс на кращий зошит з української мови та літератури. До уваги бралася не лише наявність та повнота записів, а й культура ведення зошита, його вигляд. За результатами огляду були визначені переможці у кожному класі, які, як заохочення, отримали найвищий бал за ведення зошита поточний місяць (вчителі Гелюта К.В., Стрилюк О.М., Чміль Н.В.). 

Цікавим та оригінальним став захід з англійської мови усний журнал «Культура та традиції Великої Британії», проведений вчителем Торбик С.В. Визначні місця Великобританії, національні символи, традиції та звички англійців – це далеко не повний перелік питань, розкритих у рамках заходу, який супроводжувався святковою атмосферою, музикою та відео. Як результат роботи був опублікований журнал.

Ще однією можливістю повернутися у світ дитинства стало свято книги «У чарівному Книгограді», проведене Руденко Л.С. При підготовці та проведенні заходу використано дослідницьку, інформаційно-комунікаційну технології навчання, що сприяло інтелектуальному та духовному розвитку учнів.

Розвивати уміння й навички усного спілкування українською мовою, грамотність; навички виразного читання й мовлення, виховання любові і поваги до мови, культури, історії України – саме виконанню таких завдань була присвячена розвивально-пізнавальна гра «Я люблю Україну, її мову солов’їну» (вчителі Гелюта К.В., Стрилюк О.М., Чміль Н.В.). Різноманіття конкурсів: «Мовне  асорті», «Майстер перекладу», «Відгадай пісню», «День   народження», «Загадка», «Творчий», «Розважальний», – все це дало можливість кожному учаснику команди проявити себе, а для вболівальників – по-справжньому по вболівати за ту, чи іншу команду. А якщо додати до цього патріотичне оформлення приміщення, сучасну українську музику, актуальні питання з мовознавства та історії, прекрасний командний настрій учасників, то можна зробити висновок, що захід став справжнім святом.  

В останній день тижня можна було побути і дуже маленьким, адже гості мали можливість пригадати казку «Червона Шапочка», інсценізацію якої представляли учні 2-В класу (вчитель Ляшук М.А.). застосовані вчителем форми роботи сприяли засвоєнню іншомовної лексики, вмінню правильно висловлюватись іноземною мовою, працювати в команді.

Актуальним та цікавим стало відкрите відкрите засідання євроклубу на тему «Цінність життя» (вчитель Стрилюк С.В.). Тема була вибрана не випадково, адже живемо у час боротьби за свою землю, проведення АТО. Використовуючи різноманітні форми роботи, учасники заходу по-справжньому змогли усвідомити цінність кожного людського життя. Затишна домашня атмосфера, створена під час проведення засідання допомогла досягнути поставлених завдань і задуматись над актуальними питаннями наших днів.

Проаналізувавши проведені заходи, можна зробити висновок, що вчителі-предметники суспільно-гуманітарних наук проводять цікаву позакласну роботу з предметів,  впроваджують у практику роботи освітні інноваційні технології, щоб активізувати пізнавальну діяльність дітей, викликати в них стійке бажання набувати ґрунтовних знань і вміння застосовувати їх у житті; формують в учнів  такі інтелектуальні вміння, як аналіз, порівняння, виділення головного, а також критичне мислення та здатність приймати відповідальні рішення; виховують вміння співпрацювати з іншими людьми. А найголовніше – гордо нести звання справжнього патріота України.

 

ПРОПОЗИЦІЇ:

  1. Вчителям-предметникам матеріали відкритих заходів здати в методичний кабінет в друкованому та електронному варіантах (до 12.03.2016).
  2. Голові м/о створити фотозвіт про проведення тижня (до 12.03.2016).
  3. Матеріали тижня розмістити на персональних сайтах вчителів.
  4. Вчителям-предметникам при проведенні уроків і позакласних заходів використовувати досвід своїх колег з упровадження освітніх інноваційних технологій.
  5. Методичний тиждень проводити у формі презентації позакласної роботи.

 

 

 

Голова м/о                                           Стрилюк О.М.

 

Категорія: Методичне об'єднання | Додав: sasha-str | Теги: звіт, Стрилюк О.М.
Переглядів: 776 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 94

Copyright sasha-str © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz