П`ятниця, 03.05.2024, 15:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [0]
Науково-методична діяльність [21]
Педагогічна діяльність [19]
Позаурочна діяльність [9]
Виховна робота [3]
Ерудит [8]
Наукова робота [7]
Методичне об'єднання [23]
Планування, програми [15]
Нормативно-правова база [9]
Моніторинг якості освіти [2]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Виховна робота

Перший урок: «Талант – це здібність збудувати свою власну долю. Творча Волинь – майбутнє держави»
[ Викачати з сервера (58.0 Kb) ] 09.11.2013, 16:02
Хід уроку
Якщо не вірити в самого себе, неможливо бути талановитим та геніальним.
О. Бальзак
І Вступна частина
Доброго дня, діти! Сьогодні у вас перший урок у новому 2013-2014 навчальному році. Сподіваюсь, цей період буде сповнений для вас нових досягнень і вражень, оскільки ви – випускники, і для вас школа відкриває двері у велике майбутнє.
Ми присвятимо перший урок не стільки нашому рідному місту і краю, скільки людям, які в ньому проживають та дітям, що стануть талановитим і творчим майбутнім нашої країни. Хто вони, творчі люди? Які вони, талановиті діти? Чи маємо ми можливість всі бути талановитими? Як можемо розвивати свої здібності, щоб розкрити природні таланти? Саме на ці питання і спробуємо знайти відповідь ми на уроці.
ІІ Основна частина
– Хто ж така талановита людина? (метод мікрофон)
Саме поняття «талант» має кілька значень:
1. Як міра ваги: Вага в старі часи в більшості використовувалася для зважування дорогоцінних металів (срібла та золота) за оплату покупки.
2. Наші таланти (здібності). Це також цінність (не сміття). Можливо через те і використовується в нашій мові саме слово «ТАЛАНТ», як і у стародавній культурі міра ваги дорогоцінного металу.
Видатні люди Волині
Якщо говорити про формування творчої та ініціативної людини, то не можна забувати про видатних людей, які стали відомими та прославили свій край та свою країну саме завдяки своїм здібностям і талантам. Такі люди стають прикладом наполегливості, прагнення досягати своєї життєвої мети. Вони допомагають краще усвідомити, як людина може використати свої природні сили, як може збагатити своє життя, як може стати корисною. Пригадаймо відомих людей Волині. (учнівська презентація)
Кримський Агатангел Юхимович
1871-1942
 Український сходознавець, історик, фольклорист, літературознавець, письменник перекладач.
Народився у Володимирі-Волинському. Закінчив у Москві Інститут східних мов. Був дійсним членом Московського археологічного товариства. З 1918 р. – один із засновників і перших академіків Академії наук України. У 1925 р. з його ініціативи створено Київську філію Всесоюзної асоціації сходознавців. Заслужений діяч науки України з 1940. У 1941 р. – незаконно репресований, у 1960 р. – реабілітований. Засновник українського сходознавства.
Левчанівська Олена Карпівна
1881-1840
 Українська політична і громадська діячка.
Народилася в с. Городно на Волині. У 1803 р. Екстерном склала іспит на атестат зрілості й вступила на філософський факультет Віденського університету. У 20-х роках жила на Волині. Активно займалася освітньою і громадською діяльністю: організовувала школи, співпрацювала у "Просвіті”. У 1922 р. обрана від Волині до сенату Речі Посполитої, де гостро ставить питання захисту прав українського народу. Входила до комісії закордонних справ. Як член міжнародної жіночої Ліги миру і свободи виступала в Празі, Женеві, Парижі, захищаючи права українців у Польщі. У 1939 р. заарештована органами НКВС і депортована в Казахстан. Подальша доля невідома.
Липинський В’ячеслав Казимирович
1882-1931
 Український історик, публіцист, державний політичний та громадський діяч.
Виходець із польського шляхетського роду.
Народився в с. Затурці Локачинського району Волинської області. Освіту здобув у гімназіях Луцька, Житомира, Києва. З 1909 р. студіював агрономію у Кракові, історію – у Женеві. Пройнявся ідеєю незалежності України і все своє життя пов’язав з українським визвольним рухом. Був членом української делегації на Брестських переговорах (1918), послом УНР у Відні (1918). В еміграції співпрацював із Берлінським Українським інститутом. Представник консервативного державницького напрямку. Актуальними залишаються його праці "Листи до братів хліборобів”, "Україна на переломі”. Похований у с. Затурці.
Стравінський Ігор Федорович
1882-1971
 Всесвітньовідомий композитор і диригент, основоположник сучасної класичної музики.
Народився у м. Оранієнбаум (нині Ломоносов) поблизу Санкт-Петербурга. Життям і творчою діяльністю тісно пов’язаний з Україною, зокрема Волинню. У 1890-1914 рр. щоліта жив і творив в родинному маєтку в Устилузі під Володимиром-Волинським. Тут він працював над 17 творами, зокрема балетом "Весна священна”, оперою "Соловей”.
Кравчук Михайло Пилипович
1892-1942
 Український вчений-математик, академік АН України з 1929 р.
Народився в с. Човниця, нині Ківецівського району Волинської області. З 1921 р. – професор Київського політехнічного інституту. У 1929-1934 рр. очолював Комісію математичної статистики Інституту математики АН України. Автор багатьох наукових праць. Брав участь у роботі низки міжнародних математичних з’їздів (Торонто, Болонья, Париж), був членом математичних товариств Франції, Німеччини, Італії та НТШ у Львові. У 1938 р. репресований. Помер у 1942 р. у Колимському таборі для політв’язнів. Реабілітований у 1956 р.
Цинкаловський Олександр Миколайович
1898-1983
 Український історик, археолог, краєзнавець, дослідник Волині.
Народився у м. Володимир-Волинському. У 1918 р. проходив службу у військах УНР, у відділі культури, займався організацією українських шкіл на Кременеччині. Після закінчення у 1929 р. Варшавського університету працює у Державному археологічному музеї у Варшаві, член Польського археологічного товариства, член НТШ у Львові. Виїздив з експедиціями на Волинь, Полісся, Підляшшя для дослідження історичних пам’яток та археологічних знахідок. У 1936-1939 рр. працював директором Кременецького краєзнавчого музею. Після війни оселився у Кракові. Науковий доробок присвячений археологічному дослідженню Волині. Значний інтерес становлять двотомний енциклопедичний довідник "Стара Волинь і Волинське Полісся” (1984-1986), "Княжий город Володимир” (1935). Похований у Варшаві.

І це ще далеко не повний перелік наших земляків. А чи є у вас шанс вписати своє ім’я до книги видатних людей нашого краю? Мабуть, є. Ви постійно чуєте від своїх батьків, вчителів що кожна людина талановита по-своєму, що немає такої людини, яка б була не потрібна у цьому житті. І це є абсолютної правдою, оскільки кожен наділений своїми рисами характеру, своїми здібностями, які допомагають досягти нам певних результатів. Хтось любить читати, хтось краще рахує і полюбляє математичні обчислення, хтось малює картини не гірше видатних художників, хтось має гарний голос, хтось грає на музичних інструментах і має бездоганний слух, хтось вміє писати вірші, хтось робить чудові вироби з природного матеріалу і перераховувати здібності, якими може бути наділена людина можна ще досить довго.
Якщо ви добре подумаєте, то обов'язково пригадаєте за собою певні особливості, якими ви володієте краще за інших. Це і є ваші здібності, розвиваючі які ви можете досягти певних творчих результатів. І коли ви починаєте робити щось не просто краще, а бездоганно, коли ви починаєте проявляти себе на вищому рівні, ось тоді і кажуть, що у вас талант. Та не обов'язково він буде проявлятися у художньому чи музичному аспекті, не обов'язково ви станете відомим спортсменом чи балетмейстером. Ви можете мати добре серце, чисті помисли, прагнути допомогти іншим, і це наділить вас особливим талантом – талантом чуйної та доброї людини.
Сьогодні ми спробуємо створити квітку вашої мрії. Зараз у центрі квітки запишіть свою заповітну мрію, а протягом уроку на пелюстках вкажіть, що треба для того, аби ця мрія здійснилася. (музика)
Серед нас є талановиті діти, які протягом багатьох років ідуть до своєї мрії. зараз ми спробуємо послухати про здібності кожного.
Мельничук Юля
Талант – це здатність те робити,
Чому тебе ніхто не вчив.
Талант, як сонце щиро світить,
Лише в собі б його відкрив.
Якщо відкриєш дар у себе,
Його відразу розвивай.
Не жди, що прийде манна з неба,
І від безділля не страждай.
Ці слова стали девізом Мельничук Юлії. Вона встигає скрізь: навчатися, малювати, танцювати, вишивати… перелік можна продовжувати ))) А що для тебе означає відпочинок?
Середа Аліна
У свої 16 років Аліна є кандидатом у майстри спорту з греблі на байдарках. Цікаво, а з чого почалось твоє захоплення байдарками?
Шевчук Соломія
Людина, таланти і обдарування якої можна довго перераховувати. Любителька братів наших менших, музикант, юний дослідник земних надр, майстер з екстремального спуску з гірки, художник і просто цікава дівчина. Як тобі вдається стільки встигати?
Чміль Карина
Не кожен класний колектив може похвалитися, що серед них є випускники модельного агентства. А у нас є. Крім того Карина лауреат і переможець багатьох конкурсів читців, незмінна ведуча шкільних свят. Не важко постійно перебувати на сцені, коли на тебе дивляться сотні пар очей?
Гапяк Ольга, Левчук Ольга, Гіль Вікторія
Дівчата вже кілька років поспіль є ядром вокального ансамблю «Невістки». Можливо, у вас є ще й інші вподобання?
Мельник Світлана
Добра, чуйна дівчина, завжди усміхнена. Крім того є учасницею хору.
А тепер – сильна половина класу.
Храновський Назар
Можливо, Назар сам розповість про своє дійсно професійне захоплення – музику.
Банковський Віталій, Германюк Дмитро, Опальчук Артем
Футбол – гра командна. І у нас вона представлена досить потужно. Хлопці мають велику кількість грамот, кубків.
Брати Бенцали
У нашій країні вже є брати, рівним яким немає у цілому світі – це брати Клички. Подібне поєднання є і у нас – Віталій та Юра Бенцали. Коли під час шкільних змагань справа доходить до воістину чоловічого протистояння – підтягування на високій перекладині – Юрі і Віталіку тут нема рівних.
Лисоченко Микола
Винахідник, конструктор, переможець конкурсів з обслуговуючої праці, яка часом так втомлює, що змушує просипати інші уроки. На фото бачимо Миколу на власноруч сконструйованому гібридному велосипеді. До речі, на міцність і зручність транспортний засіб пройшов перевірку дирекцією школи.
Лис Тарас
Філософ, ведучий практично усіх свят і конкурсів, душа компанії і просто веселий і позитивний хлопець. Поділись секретами оптимізму?
(Розповіді дітей + фотокоментарі)
Отже, всі ви мали змогу зараз переконатися в тому, що кожен з вас володіє певними здібностями, що можуть бути корисними у житті. Саме ці здібності допоможуть вам обрати той вид творчої діяльності, в якому ви зможете реалізувати себе, свій вільний час.
– Чи можете ви сказати зараз, що кожна дитина талановита? Чому ви так думаєте?
Пам’ятайте, всі ви – таланти, що мають з часом прославити не лише свій край, а і свою країну.
–    Що ж вийшло з квітами мрії?
–    Що треба, аби досягти поставленої задачі?
Але, як відомо, талант без праці – птаха без крил. Нема на білому світі людини, яку б Господь обділив, не наділив бодай одним талантом. Тільки одні Його дар примножують, а інші, не менш талановиті, чекають, аби він, той Божий дар, сам за них створив їх, „вивів у люди”, такі люди обділили себе щастям працювати.
Саме тому і ви, враховуючи усі ваші здібності і нахили прийшли у стіни школи щоб вчитися: вчитися чомусь новому, вчитися працювати над собою і т.д. Прийдешній рік лише вкотре доведе, що слід наполегливо працювати, аби досягти результату. У вас є мета – успішно завершити школу, скласти ЗНО, вступити до вузу.
Спробуємо зараз написати лист-побажання, очікування самому собі, але в майбутньому (через рік). Чого ви очікуєте на закінчення 2013-2014н.р., яким ви уявляєте себе і т.д. (учні працюють)
ІІІ Заключна частина
Дякую, ці листи ми обов’язково прочитаємо вже на останньому уроці. Попереду – важкий рік, тож бажаю вам і вашим батькам терпіння та здоров’я, щоб пережити цей важливий і складний етап у житті.
Нехай вислів Оноре де Бальзака стане вашою настільною фразою. Вірте в себе, у свої можливості і обов’язково досягнете вершин.
Ще раз з початком нового навчального року.

Категорія: Виховна робота | Додав: sasha-str | Теги: Стрилюк Олександр, перший урок
Переглядів: 1232 | Завантажень: 94 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 94

Copyright sasha-str © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz